Відповідь на питання Людмили :"Як погасити свій гнів?"

Коли відчуєте, що гнів от-от накриє Вас, затримайте дихання, подумки скажіть собі слово «стоп». Постарайтеся відкласти неприємну розмову на якийсь час. Це допоможе Вам заспокоїтися. Обов’язково знижуйте тон розмови. Постарайтеся спокійно пояснити співрозмовникові, що Вас так розсердило.

Контролюйте дихання, зробіть кілька глибоких вдихів, які відновлять Ваш серцевий ритм.

Будьте ввічливими, постарайтеся під час сварки не ображати співрозмовника.

Вправа

Хочете зрозуміти, в чому можуть бути причини випробовуваних вами труднощів у вигляді нервозності, дратівливості або зниженого настрою? Виконайте наступну вправу.

Візьміть папір і ручку, подумки пробіжіться по подіях вашого життя за останній тиждень і запишіть всі ситуації, в яких ви відчували ті емоції, які вас найсильніше турбують (депресію, тривогу, дратівливість і т.д.). Що це за ситуації? Що в них спільного? Що тоді відбувалося з вами?

Часто, виконуючи цю вправу, люди виявляють, що всі перераховані ними ситуації дуже типові, часто повторюються і зачіпають якісь особливі, непрості для них зони: проблеми з відстоюванням своїх кордонів і інтересів, труднощі у вибудовуванні відносин з протилежною статтю, образи на батьків і так далі. І тоді важливо постаратися бути уважним до себе і пропрацювати цю проблемну зону.

/Files/images/piktogramma-gnev.jpg

Відповідь на запитання Тетяни:" Як мотивувати себе до своєї роботи?"

Працювати в задоволення - це величезне щастя, але буває і таке, коли навіть улюблена робота набридає. Тоді руки опускаються і не хочеться нічого, крім як машинально виконувати завдання і чекати кінця дня. У такому випадку потрібно переосмислити все і мотивувати себе до роботи. Тоді щоденна рутина не здаватиметься жахливою, а навпаки, буде приносити радість.

Крок № 1 - Усвідомте важливість своєї роботи для себе і суспільства. Цікавтесь найкращими людьми в професійній галузі - вони будуть Вашими орієнтирами на успіх.

Крок № 2 - Ставте перед собою складні цілі, розбивайте їх попутно на простіші і більш досяжні - дрібні. Впевнено йдіть до мети і не міняйте її жодного разу! Не сумнівайтесь в своєму шляху і рішенні, будьте сильною і сміливою. Уявіть, що Вас чекає після того, як Ви досягнете мети - пообіцяйте собі гарну винагороду за шлях і результат - у Вас буде стимул рухатися далі.

Крок № 3 - Заведіть собі список мотиваторів - цілей-бажань з передбачуваною датою їх здійснення, заохочуйте себе за кожне досягнення. Можете зробити дошку бажань.

Крок № 4 - Завжди плануйте свою роботу і ефективно організовуйте час. Плануйте все розумно - не шкодуйте себе, але й не перевантажуй роботою.

Крок № 5 - Намагайтесь постійно вдосконалюватися і рости професійно: відвідуйте тренінги за фахом, поділіться своїми знаннями з іншими, створіть і підтримуйте спільноту професіоналів. Ідіть на такі події навіть тоді, коли не хочеться - і у Вас напевно вийде знову працювати добре і в задоволення!

/Files/images/motivatsiya.jpg

Відповідь на запитання Марини: «Як побороти страх перед виступом?»

-Найпростіший і ефективний спосіб побороти свій страх - постійно практикуватися. Людина, якій регулярно доводиться виступати перед публікою, завжди хвилюється перед важливим заходом менше, ніж новачок.

-Прекрасне знання предмета теж допомагає знизити градус напруги. Варто ретельно підготуватися до виступу, передбачити самі каверзні питання і придумати для кожного з них дотепні відповіді. Такі «домашні заготовки» можуть дуже стати в нагоді під час виступу.

-Варто заздалегідь відрепетирувати темп мови, вираз обличчя, жестикуляцію.

-Підготовка до виступу включає в себе і турботу про зовнішній вигляд. Ідеально сидить костюм і акуратна зачіска підвищують упевненість в себе. Важливо також, щоб вибрані одяг та взуття не завдавали дискомфорт: вкрай складно виступати перед аудиторією в тісних, натирають ноги туфлях, коли всі думки зводяться до мрій скоріше скинути таке взуття.

Іноді перед виступом людини охоплює така паніка, що здається, що вся проведена над собою робота пішла прахом.

Існує кілька способів швидко заспокоїтися безпосередньо перед тим як виступити перед аудиторією:

-Дуже ефективні дихальні вправи. Наприклад, потрібно зробити серію коротких вдихів, а потім один довгий видих. При цьому необхідно повністю сконцентруватися на диханні.

-Рухи пальцями і кистями рук заспокоюють і стимулюють красномовство.

-Непогано буде заручитися підтримкою хорошого знайомого. Пара підбадьорливих слів, сказаних перед виступом, допоможе налаштуватися на потрібний лад. А під час виступу можна знайти в натовпі слухачів знайомого і звертатися, перш за все, до нього.

/Files/images/1455782625_strah-650x410.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 332

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.